Paní písničkářka…

Vzhledem k tomu, že žena byla včera v obřanské Kafaře na jejím vystoupení a jednu dobu jsme ji poměrně intenzivně poslouchali, tak jsem se podíval, co je op ní na netu…

Zuzana Homolová, vlastním jménem Dobromila Baloghová (* 17. srpna 1948, Ružomberok, Československo) je slovenská zpěvačka, folková písničkářka a moderátorka.

V roce 1972 absolvovala Filosofickou fakultu UPJŠ v Prešově. Chodila do lidové školy umění, byla členkou Studentského divadla Karola Horáka při FF UPJŠ. V letech 1968–1969 studovala na francouzské L’Université de Poitier v Tours. Od roku 1972 žije v Bratislavě. V letech 1972–1975 působila jako pracovnice Krajského osvětového střediska, od roce 1975 učí na výtvarném oboru LŠU v Bratislavě. Je úspěšnou písničkářkou. Účinkuje na koncertech, v rozhlase i televizi. Ve Slovenské televizi moderuje program Urobme si ticho.

Zpočátku se věnovala zhudebňování a interpretaci lidových balad, později slovenské poezie, i tvorbě vlastních folkových písní. Byla členkou sdružení Šafrán. Dosud vydala pět alb.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Zuzana_Homolov%C3%A1