Pošta

Co dodat???

Během svého života se Mark Twain stal v Americe velmi uznávaným literárním hlasem. To znamenalo, že jeho názor měl určitou váhu. Přesto se zdá, že si Twain vzal za své osobní poslání vést válku proti entitě, která byla odstraněna z jeho literárního světa: americké poštovní službě.

Není zcela jasné, kde se vzalo Twainovo pohrdání poštovní službou. Jeden z prvních příkladů jeho zvláštní nelásky pocházel z doby, než se stal slavným, když pracoval v kanceláři nevadského senátora. Přišel požadavek na novou poštu v těžařském táboře a Twain se rozhodl odpovědět, že pošta tam není potřeba (a místo toho doporučil postavit vězení).

Twain psal úvodníky do novin o svých frustracích s vládní složkou, dokonce se veřejně vysmíval tajemníkovi generálního poštmistra, který se soukromě snažil s Twainem komunikovat o jeho stížnostech.

https://www.ranker.com/list/unbelievable-historical-events/emily-mast?utm_source=newsletters&utm_medium=weirdhistory&utm_campaign=wh_active&utm_content=20231112&lctg=63d42c3fed89aa06f50c2342&user_email=e7ef49fc2942929fc1cc3ae3033a12a5
Zobrazení: 0