Kdo je teroristický tady stát, aneb zloděj křičí chyťte zloděje…

Kdyby neměli atomové zbraně…jenže na kdyby se nehraje.

Rusko ve čtvrtek 3. listopadu předvolalo britského velvyslance a varovalo Londýn před „nebezpečnými následky“ poté, co obvinilo Británii z napomáhání Kyjevu při útoku na černomořskou flotilu Moskvy na Krymu minulý týden.

„Takové konfrontační akce Angličanů s sebou nesou hrozbu eskalace situace a mohly by vést k nepředvídatelným a nebezpečným následkům,“ uvedlo ministerstvo zahraničí v prohlášení.

Moskva uvedla, že podala „silný protest“ britské velvyslankyni Deborah Bronnertové.

Tvrdilo, že britské síly cvičí ukrajinské speciální služby, včetně „sabotážních operací na moři“.

Rusko v sobotu obvinilo Spojené království z pomoci Kyjevu zorganizovat útok dronů na jeho lodě v přístavu Sevastopol na Moskvou anektovaném Krymu.

Bronnert dorazil do moskevské vysoké budovy ministerstva zahraničí ze sovětské éry s řadou lidí skandujících „Británie je teroristický stát“, ukázala státní média.

Ministerstvo zahraničí uvedlo, že jí předalo „konkrétní fakta“ o „nepřátelských provokacích“ Londýna.

„Byl předložen požadavek na jejich okamžité zastavení,“ uvedlo.

Moskva tvrdila, že britští vojenští specialisté cvičí ukrajinské speciální jednotky v jižním městě Ochakiv, „včetně výcviku podvodních sabotérů pro operace ve vodách Černého a Azovského moře“.

Rusko minulý týden také obvinilo Spojené království ze zapletení do zářijových explozí na plynovodech Nord Stream.

Spojené království říká, že jde o „falešná tvrzení v epickém měřítku“.

Vztahy mezi Londýnem a Moskvou jsou už léta degradující. Rusko považuje Spojené království, jednoho z nejsilnějších podporovatelů Ukrajiny, za jednu z nejvíce nepřátelských západních zemí.

The Turbinist Russian navy minesweeper patrols the harbor of Sevastopol, on March 10, 2014. The Ukrainian flag has never really been embraced in Sevastopol and its famed port, home to Russia’s Black Sea fleet since the time of the tsars.AFP PHOTO/ VIKTOR DRACHEV (Photo by VIKTOR DRACHEV / AFP)
Zobrazení: 0