Břicho, které se nezdá

Vilém Dobyvatel je známý svými vítězstvími na bitevním poli. William byl prvním normanským králem Anglie po porážce Anglosasů v roce 1066. Během svého života se často ocital na bitevním poli – kde mu byla zasazena poslední rána.

Vilém měl v mládí atletickou postavu, ale v průběhu let byl značně obézní. Říká se, že když jel Vilém na koni, byl jeho břicho bylo vraženo do hlavice sedla (výstupek v přední části sedla). Tehdy byly hlavice dřevěné, poměrně vysoké a někdy s kovem. Bylo popsáno, že Williamovo břicho zasáhlo hlavici takovou silou, že mu to způsobilo smrtelnou ránu.

Po tomto zásahu Vilémovi praskly a selhaly vnitřní orgány – a krátce poté zemřel. Jeho tělo ale pokojného konce nedočkalo.

Nejprve byl jeho hrob vydrancován – zloději nechali královo nahé tělo na podlaze. Pak ve vesnici vypukly požáry, které zdržely pohřeb. Když konečně nastal čas uložit krále k odpočinku, tělo bylo nafouklé natolik, že se nevešlo do kamenného sarkofágu. Když mniši tlačili jeho tělo do hrobky, jeho útroby pravděpodobně praskly – pro truchlící publikum v budově se uvolnil příšerný zápach…

https://www.ranker.com/list/weird-deaths-of-kings/emily-mast?utm_source=newsletters&utm_medium=weirdhistory&utm_campaign=wh_active&utm_content=%7Bdate%28%27yyyyMMdd%27%29%7D&lctg=